Obraz w stylu animowanym przedstawia salę przedszkolną, w której nauczycielka i grupa dzieci biorą udział w różnych aktywnościach. Pomieszczenie jest jasne i pełne kolorowych dekoracji. Na pierwszym planie, po lewej stronie, nauczycielka z krótkimi brązowymi włosami stoi przy białej tablicy i rozmawia z grupą dzieci. Na tablicy widnieje napis: "MARZEC: BEZPIECZEŃSTWO & STANDARDY OCHRONY DZIECI". Obok napisu są trzy ikony: kamizelka odblaskowa, uścisk dłoni i dłoń z sercem. Na prawo od grupy przy tablicy, przy stole siedzi czworo dzieci, które malują pisanki. Na stole leżą pędzle, farby i pojemniki z jajkami. Nad stołem wisi baner z napisem: "KIERMASZ WIELKANOCNY!". W centralnej części obrazu, na stole stoi rząd doniczek z roślinami. Każda doniczka ma etykietę: "CEBULA", "FASOLA", "KWIATKI". Obok doniczek stoi mały znak z napisem: "ZIELONY KĄCIK PRZYRODY". W prawym dolnym rogu, siedzi dziewczynka w koronie z napisem: "IGA - URODZINY". Ma przed sobą tort urodzinowy z czterema zapalonymi świeczkami i trzyma otwarte pudełko z prezentem. Za nią wisi baner z napisem: "STO LAT IGA!". Obok na stole leży list i koperty. W prawym górnym rogu, widać grupę dzieci z lupami, które szukają wiosny w ogrodzie przed przedszkolem. Na ogrodzeniu wisi znak z napisem: "SZUKAMY WIOSNY". Na ścianie w głębi widać napis: "WESOŁY MARZEC!". Na ścianie po lewej stronie wisi zegar, na którym widnieje napis: "W MARCU JAK W GARNCU". Poniżej zegara znajduje się ikona zjawiska atmosferycznego. Na stole w prawym rogu stoi pudełko z napisem: "GLIWICE", obok którego stoi chłopiec i wrzuca kopertę. Obraz jest pełen detali i kolorów, tworząc ciepłą i radosną atmosferę.

Co wydarzyło się w marcu

Marzec to miesiąc, w którym rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, a także standardach ochrony dzieci małoletnich. Dowiedzieliśmy się także co oznacza powiedzenie: „W marcu jak w garncu”, nazywaliśmy zjawiska atmosferyczne, obserwowaliśmy pogodę, a także chodziliśmy na spacery szukać Wiosny. Założyliśmy także Zielony kącik przyrody, w którym zasadziliśmy cebulę, fasolę, a nawet kwiatki. Przygotowaliśmy się także do Świąt Wielkanocnych, malowaliśmy jajka, robiliśmy piękne zajączki, baranki i koszyczki na Kiermasz Wielkanocny, a także napisaliśmy list do naszych przyjaciół z Gliwic oraz złożyliśmy im życzenia i wysłaliśmy piękne prace plastyczne. Swoje urodzinki świętowała Iga- jeszcze raz wszystkiego najlepszego 🙂