Dzień Chłopaka w Ośmiorniczkach

Zimowe zabawy „Kaczuszek”

Zima fajna jest!! O tym najlepiej wiedzą kaczuszki, które uwielbiają zabawy na śniegu, spacery połączone z podziwianiem zimowego krajobrazu. Przy okazji dbają zimą o ptaki i je dokarmiają.

Savoir-vivre u Listków

Dobre wychowanie to ważna rzecz, by maniery dobre mieć. Duży czy mały dobrze wie, jak poprawnie zachować się. Kiedy „dzień dobry”, a kiedy „do widzenia” powiedzieć należy, by błyszczeć w towarzystwie.

Kaczuszkowe mikołajki

Mikołajki w grupie „Kaczuszek” były bardzo wesołe. Dzieci zamieniły się w pomocników Mikołaja i miały ważne zadania do pokonania: bezpieczne i szybkie przenoszenie prezentów, pokonywanie trasy zwinnie i szybko. Spisały się doskonale! W tym dniu uczestniczyły również w spotkaniu online z Mikołajem i choineczką a każdemu przedszkolakowi wykonane zostało świąteczne zdjęcie. Nie zabrakło słodkości i upominków.
Opis do zdjęć: Kaczuszki wykonują zadania elfów, Mikołajki u kaczuszek, Wyczekiwane prezenty przed kominkiem, Kaczuszkowe spotkanie online z Mikołajem, Zdjęcie przy świątecznej dekoracji

Jesienne spotkanie integracyjne – relacja gr kaczuszki

23.09.2019 spotkaliśmy się na jesiennym spotkaniu integracyjnym. Były wspólne muzyczno-ruchowe zabawy, wykonaliśmy pracę plastyczną: liście w kolorach jesiennych, mogliśmy spróbować specjałów naszych kucharek: żurku, ziemniaków w mundurkach, zasmażanej kapusty. Nasi rodzice upiekli pyszne kiełbaski na ognisku. Mieliśmy także czas na wspólną zabawę z naszymi rówieśnikami.