• Ośmiorniczki

    Nauczyciele prowadzący: Emilia Ciołek, Joanna Bury

Cześć to my wesołe “Ośmiorniczki”.  Nasza grupa liczy 24 dzieci – 14 chłopców
i 10 dziewczynek. Jesteśmy już starszakami i lubimy poznawać świat. Codziennie się spotykamy, bo do zrobienia wiele mamy. Jesteśmy bystrymi przedszkolakami, poruszamy się sprawnie, a w naszym przedszkolu jest bardzo zabawnie. W przedszkolu nam życie miło płynie jak w wielkiej rodzinie. Chętnie sobie pomagamy, tańczymy i śpiewamy. W przedszkolu czeka na nas mnóstwo przygód. Opiekuje się nami i pomaga nam zdobywać wiedzę pani Emilka i pani Marysia, a pyszne obiadki serwuje nam i dba o porządek oraz ład pani Wiola.

Komunikat dla rodziców:
1. Zapraszamy na Jesienne Spotkanie Integracyjne na Ogródkach Działkowych „Bratek” 02.10.2023r. tj. poniedziałek na godzinę 16.30 do 18.30.
2. Zapraszamy rodziców do udziału w akcji „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”.
3. Przypominamy, że od 18.09.2023r. do odwołania będzie zmiana organizacji wejścia i wyjścia z budynku SP15, od 6.00 do 8.20 wejście przy sali gimnastycznej, natomiast od godziny 14.20 do 16.30 wejście boczne do budynku szkoły tzw. „Nowa szkoła”. Jednocześnie prosimy o codzienne rejestrowanie przyjścia i wyjścia dziecka z przedszkola za pomocą czytnika.

LUTY W OŚMIORNICZKACH

Szczegółowy rozkład dnia

730 – 820 –    schodzenie się dzieci, rozmowy indywidualne z dziećmi, zabawy dowolne w wybranym kąciku tematycznym, zabawy służąca realizacji pomysłów dzieci, zabawy wspomagające rozwój mowy, ćwiczenia poranne

820 – 900 –    zabiegi higieniczne przed śniadaniem, śniadanie, zabiegi higieniczne po śniadaniu, wypełnianie obowiązków przez dyżurnych

900 – 1000 –   zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową.

1000 – 1130 – zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci. Koncerty, teatrzyki (1 x w miesiącu). Zabawy w ogrodzie przedszkolnym, zabiegi higieniczne przed II śniadaniem, II śniadanie, zabiegi higieniczne, czynności samoobsługowe w szatni. Spacer, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, obserwacja i pielęgnacja roślin na „Ścieżce Edukacyjnej Misia Uszatka”, zabawy muzyczno- ruchowe, zabawy w wybranym kąciku zainteresowań.

1130 – 1200 – zabiegi higieniczne przed obiadem. Obiad

1200 – 1400 – zabiegi higieniczne, wypełnianie obowiązków przez dyżurnych, relaksacja, słuchanie muzyki relaksacyjnej, klasycznej, „głośne czytanie”, słuchanie audiobooków. Religia (1200 – 1230 – poniedziałek, czwartek), język angielski (wtorek, piątek). Zajęcia edukacyjne w oparciu om podstawę programową. Zabawy ruchowe i muzyczne, zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Zabawy służące realizacji pomysłów dzieci, zabiegi higieniczne.

1400 – 1430 – podwieczorek, zabiegi higieniczne.

1430 – 1600 – zabawa ruchowa, zabawa muzyczno- ruchowa, zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci, gry i układanki dydaktyczne w małych zespołach, udział i zaangażowanie dzieci w organizacji wystaw, dowolna działalność plastyczna, pielęgnacja kwiatów, rozmowy i kontakty indywidualne z dziećmi,porządkowanie sali.

Wiadomość do Nauczyciela

Piosenki i Wiersze

Piosenka „Starszaki”

 

  1. Kto z dywanu klocki zbiera?

Kto już zna się na literach?

Kto tak mądry jest?

Kto ulepił psa z ogonem?

Patrzy, kiedy jest zielone, by przez jezdnię przejść?

Ref. Starszaki, ach starszaki…

Każdy starszak to jest ktoś,

Ktoś kto już dużo umie.

Jednym słowem rozgarnięty gość?

  1. Kto śniadanie umie zrobić i choinkę przyozdobić?

Kto tak sprytny jest?

Kto się szybko sam ubierze?

Kto się zna na komputerze?

Kogo kocha pies?

Ref. Starszaki, ach starszaki…

Każdy starszak to jest ktoś,

Ktoś kto już dużo umie.

Jednym słowem rozgarnięty gość?

Skip to content