Wrzesień w Misiach

Nasz udział w Europejskim Dniu Sportu

Powitanie jesieni i zbieranie jej darów do naszego kącika przyrody

Podczas dzisiejszego spotkania z mamą jednej z wychowanek dzieci nauczyły się jak nazywają się poszczególne pionki, i jak powinny być rozstawione na szachownicy. Nasz gość będzie nas odwiedzać w przedszkolu I przybliżać dzieciom zasady gry. Bardzo dziękujemy.

Spotkanie z mamą jednej z wychowanek. Poznanie języka, zwyczajów i tradycji dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy. Zdobycie ciekawych informacji, wspólne zabawy muzyczno – ruchowe i integracja.

” Zabawy z piórkiem” – jedno z częściej polecanych ćwiczeń oddechowych przez logopedów. Najpierw dzieci próbowały jak najdłużej utrzymać piórko w powietrzu, potem próbowały je łapać wymienionymi częściami ciała a następnie dmuchały przez słomkę przesuwając tylko za pomocą oddechu. Ćwiczenie to pomaga zarówno wykształcić umiejętności językowe ale także wydmuchiwanie nosa podczas kataru.

 

Pudełko z otworami” – zabawa dydaktyczna. Rozpoznawanie za pomocą dotyku
i nazywanie wcześniej przedstawionych przedmiotów; określanie ich wielkości.

Tak obchodzimy urodzinki w naszej grupie : śpiewamy „100lat”, składamy życzenia, wręczamy dyplom solenizantce lub solenizantowi i otrzymujemy mały słodki poczęstunek.