Miesiąc grudzień upłynął nam na wesołych przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Przede wszystkim ćwiczyliśmy przedstawienie Jasełek, które zaprezentowaliśmy naszym Rodzicom, 18 grudnia. Nie zabrakło również działań plastycznych oraz zajęć praktyczno-gospodarczych i matematycznych. Ćwiczyliśmy się w technice stemplowania stopą, malowaniu i technikach dekoracyjnych, zamieniając naszą salę w piękne miejsce gotowe na przyjęcie Mikołaja i zaproszonych gości. Samodzielnie wykonaliśmy pierniczki dla Mikołaja, który był bardzo zadowolony z takiej niespodzianki. Gościliśmy uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera, którzy wraz ze swoja panią przygotowali dla nas bardzo ciekawe zajęcia matematyczne. Braliśmy udział w koncercie kolęd na góralską nutę, gdzie każdy z nas miał okazję spróbować gry na instrumencie.
Braliśmy udział w specjalnych zajęciach przygotowanych przez pana Pawła, tatę Kuby. Bardzo dziękujemy, że mogliśmy więcej dowiedzieć się o pracy fotografa i samodzielnie wykonać zdjęcia profesjonalnym aparatem!
Gdy Boże Narodzenie było coraz bliżej, zasiedliśmy do specjalnego, uroczystego obiadu wigilijnego. Podzieliliśmy się opłatkiem, zjedliśmy barszczyk, rybę i wypiliśmy pyszny kompot z suszu przygotowany przez nasze panie kucharki. Po odśpiewaniu kolęd otworzyliśmy prezenty, które znaleźliśmy pod naszą grupową choinką, to był magiczny czas.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji charytatywnej – zbiórki słodyczy dla dzieci biednych i osieroconych organizowanej przez Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach – udało nam się zebrać bardzo dużo słodyczy, brawo!
W miesiącu grudniu świętowaliśmy urodzinki Mikołaja, Julii i Jagody – jeszcze raz, STO LAT