Wrzesień w Gwiazdkach

Wrzesień obfitował we wspaniałe doświadczenia. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie i prawidłowo poruszać się po drodze, a także sprawnie i bezpiecznie opuściły budynek podczas próbnego alarmu przeciwpożarowego. Wielkim wydarzeniem była wycieczka autokarem na Halę Sportową, gdzie Gwiazdki mogły zobaczyć zawody sportowe licealistów ze szkoły mundurowej, a także porozmawiać z policjantami i strażakami. Bardzo podobały nam się zabawy dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze i chodniku. Wiele radości sprawiły nam zabawy w ogrodzie przedszkolnym i w nowej sali zabaw. Uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopaka, wspominaliśmy wakacje, liczyliśmy nasze skarby i ćwiczyliśmy swoją zwinność i szybkość. Obchodziliśmy także urodzinki: Juli A., Juli B. Oli, Marty, Romka, Zuzi CH. i Zuzi Sz., Emilki, Zosi oraz Stasia S. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszych solenizantów 🙂

Czerwiec w Gwiazdkach

Czerwiec to fantastyczny miesiąc, gdzie w grupie Gwiazdki słychać było śmiech. Tydzień Dziecka to okres , w którym wszystkie dzieci poczuły się wyjątkowo. Były lody, pyszne owoce i smaczne dania, które uwielbiają dzieci. Odwiedziły nas Alpaki, które dały się poprzytulać i nakarmić. Zachwyciła nas Fabryka kreatywności- gdzie widzieliśmy i sami mogliśmy przeprowadzić eksperymenty pod czujnym okiem naszych pań. Wesoło bawiliśmy się w ogrodzie przedszkolnym, również ćwiczyliśmy naszą sprawność i zwinność. Puszczaliśmy banki mydlane. Poruszaliśmy także na zajęciach ważny temat jakim jest BEZPIECZEŃSTWO. Odwiedzili nas strażacy , a także ratownik medyczny, z którymi świetnie bawiliśmy się ucząc. Znamy numery alarmowe i wiemy jak należy się zachować w trudnych sytuacjach. W czerwcu wystąpiliśmy całą grupą w Mam Talent, prezentując taniec oraz inscenizację „Naprawimy Misia” Cz. Janczarskiego. Swoje urodziny obchodzili: Kacper i Blanka, którym jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego. A nam wszystkim życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji 🙂

MAJ W GWIAZDKACH

Wielkim oczekiwaniem był w naszej grupie miesiąc maj. Dzieci starannie przygotowały niespodziankę dla swoich rodziców. Zaprosiliśmy do przedszkola Gwiazdkowe Mamy i Gwiazdkowych Tatusiów. Przedstawienie z okazji Dnia Rodziny było bardzo emocjonujące, były oklaski, wzruszenia i podziękowania. Swój zawód Ratownika Medycznego przybliżył nam pan Mateusz- tata Tymka, który przypomniał nam numery alarmowe oraz pokazał jak możemy pomóc innym. Bardzo dziękujemy 🙂 Wesoło nam mijał czas na zabawie w ogrodzie przedszkolnym, a także w naszej sali zabaw. Byliśmy bardzo dumni, gdy otrzymaliśmy od Pani Dyrektor Dyplom za naszą roślinkę, a także gratulowaliśmy naszym kolegom i koleżankom, którzy odnieśli sukces w konkursach sportowych i plastycznych. Poznaliśmy także kolejne przygody Biedronki Beatki, wymyślone przez Stasia i jego rodziców oraz Tymka i jego mamę. Swoje urodziny obchodzili: Bruno i Hania, którym jeszcze raz składamy wszystkiego najlepszego.

Marzec w Gwiazdkach

„W marcu jak w garncu” i tak było w Gwiazdkach. Bardzo dużo różnych , fantastycznych zajęć, spotkań z ciekawymi ludźmi takimi jak Tata Blanki, Panie z Ochrony Środowiska, czy wywiad i zajęcia z panią Dietetyk. Szukaliśmy oznak Wiosny, pożegnaliśmy Zimę razem z Marzanną . Sadziliśmy roślinki w naszym kąciku przyrody, gdzie codziennie obserwujemy ich wzrost i pielęgnujemy. Dowiedzieliśmy się jak ważne jest, aby dbać o przyrodę podczas zajęć, a także jakie są oznaki Wiosny. Wesoło bawiliśmy się w ogrodzie przedszkolnym, a także w naszej sali zabaw. Zaprosiliśmy do przedszkola na zajęcia naszych rodziców. Obchodziliśmy uroczyście Dzień Kobiet, nie zapomnieliśmy także o paniach kucharkach, intendentkach i naszej dyrekcji- wręczyliśmy własnoręcznie zrobione laurki i kwiatki. Dowiedzieliśmy się, że emocje odgrywają istotną rolę w naszym życiu, dlatego włączyliśmy się z radością w akcję Dzień Kolorowej Skarpetki, wspierającej dzieci z zespołem Downa. Sukces w konkursie ogólnopolskim odniosła Zosia zajmując I miejsce- gratulujemy 🙂 A nasza Iga miała w marcu urodzinki- Jeszcze raz wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń dla solenizantki.

Luty w Gwiazdkach

Luty w „Gwiazdkach” był miesiącem cudownej zabawy. Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie bawić się w ferie zimowe, układaliśmy historyjkę obrazkową, a także obejrzeliśmy teatrzyk : „Podróż w chmurach”. Wesoło mijał nam czas , tworzyliśmy fantastyczne prace plastyczne, graliśmy w wielką grę planszową, w której segregowaliśmy śmieci . Bardzo podobały nam się zabawy ruchowe, gdzie ćwiczyliśmy naszą koordynację ruchową, spryt i refleks. Kodowanie na dywanie, to zabawa, która uczyła nas skupienia uwagi i logicznego myślenia. Gratulujemy dzieciom, które w naszej grupie zostały wyróżnione w konkursach plastycznych.

Styczeń w Gwiazdkach

Styczeń- to miesiąc pełen barw, kolorów, radości i wielkich oczekiwań na Bal i na Dzień Babci i Dziadka. Grupa „Gwiazdki” wraz z rodzicami pięknie przystroiła salę, dzieci tworzyły prace plastyczną, a rodzice zajęli się wystrojem sali, wieszając balony, bibuły, serpentyny i inne ozdoby. W tak pięknej przystrojonej sali odbył się Bal w Krainie Bajek, były tańce, konkursy, zabawa, a nawet pokaz mody. Bardzo ucieszył nas widok padającego śniegu. Postanowiliśmy ulepić Bałwana Olafa i udało nam się, było przy tym wiele radości, rzucaliśmy się śnieżkami, zjeżdżaliśmy z naszej przedszkolnej górki na sankach, a nawet robiliśmy „aniołki” na śniegu- bardzo lubimy zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Odbyły się także zajęcia otwarte dla rodziców- bawiliśmy się wspólnie z bałwankami. Wielkim przeżyciem był dla nas wszystkich występ z okazji Dnia Babci i Dziadka, których obdarowaliśmy prezentami. Bardzo radośnie mijał nam czas w przedszkolu, bawiliśmy się nowymi klockami Korbo, a także rozwijaliśmy swoją koordynację ruchowo- wzrokową podczas zabawy z wykorzystaniem ” Magicznego dywanu”. Bardzo lubimy zabawy w kąciku lalek, gdzie gotujemy, pieczemy i zapraszamy się nawzajem do wspólnej zabawy. Styczeń był bardzo kolorowy i wesoły w naszej grupie.

Grudzień u Gwiazdek

Cudowny to był miesiąc, pełen życzliwości i wzruszeń. Grudzień obfitował w radosny przedświąteczny nastrój. Odwiedził nas Św. Mikołaj, który wręczył dzieciom upominki, a Gwiazdeczki pięknie zaprezentowały wierszyk i piosenkę dla Mikołaja, a także dla niego ślicznie zatańczyły i także obdarowały gościa laurkami. „I ty możesz zostać Św. Mikołajem”- to akcja charytatywna dla dzieci osieroconych w Hospicjum, do której ochoczo włączyły się dzieci z rodzicami. W całym przedszkolu pachniało piernikami, które wspólnie z dziećmi piekliśmy, ozdabialiśmy i wręczyliśmy najbliższym. Przygotowaliśmy także jasełka: Gwiazda Betlejemska”, którą przedstawiliśmy rodzicom i rodzeństwu. Cudownym momentem było ubieranie choinki, wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem podczas Wigilijki. Składaliśmy także życzenia dla naszych przyjaciół z przedszkola w Gliwicach rysując i ozdabiając dla nich bombki. Uczestniczyliśmy także w Świątecznym koncercie, gdzie poznaliśmy skrzypce i wspólnie śpiewaliśmy kolędy i graliśmy na instrumentach perkusyjnych. Przygotowaliśmy także prace na Kiermasz Świąteczny, dbając o estetykę tych prac. Z wielką uwagą słuchaliśmy nowych przygód Biedronki Beatki, które wymyśliły Ola i Julia ze swoimi rodzicami. Swoje urodziny obchodzili: Kuba i Igor- jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

Listopad w Gwiazdkach

Listopad to miesiąc, w którym rozpoznawaliśmy nasze symbole narodowe, śpiewaliśmy Hymn i recytowaliśmy wiersz z okazji Święta Niepodległości. Zaprosiliśmy także do wspólnej zabawy Harcerzy, z którymi zrobiliśmy pracę plastyczną :”Serduszko dla kraju”. Wysłuchaliśmy także koncertu: „Regionalne rytmy tradycji” i zatańczyliśmy wspólnie poloneza. Bardzo ucieszył nas list z paczką od dzieci z grupy : „Sikorki” z przedszkola w Gliwicach. Obchodziliśmy także Święto Pluszowego Misia, bawiąc się i ćwicząc z naszymi pluszakami. Doskonaliliśmy także liczenie bawiąc się kostkami do gry, a także rozwijaliśmy swoje zdolności manualne lepiąc na temat dowolny z ciastoliny. Swoje urodziny obchodzili: Tymek oraz pani Karolinka i pani Agatka. Solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

 

Październik w Gwiazdkach

Październik był bardzo ciepły i pełen kolorów. Gwiazdeczki chętnie spacerowały po okolicy, odwiedziły Warzywniak, nazywały owoce i warzywa. Bawiliśmy się także w zgaduj- zgadulę odgadując warzywa za pomocą zmysłów. Zrobiliśmy najpyszniejszą sałatkę owocową. Zaprosiliśmy także rodziców na Ognisko Integracyjne, gdzie wspólnie bawiliśmy się oraz jedliśmy pyszne kiełbaski i grochówkę oraz kapustę zasmażaną. Wesoło bawiliśmy się także w przedszkolu rozwijając swoje zdolności muzyczne, plastyczne i matematyczne. Bardzo ucieszyły nas wspólne zabawy ruchowe z rodzicami w ogrodzie przedszkolnym, gdzie podczas podchodów odnaleźliśmy Misia Uszatka i skarb. Oglądaliśmy także teatrzyk w wykonaniu aktorów pt: „:Lisek Chytrusek”. Swoje urodziny obchodziła pani Bogusia.